tr | en
9
May
2021
eIrene eBülten Yönetimi Modülü
Kategori: eIrene İYS
eIrene'in esnek ve güçlü bir e-Bülten yönetimi modülü vardır. Bu yazıda eIrene eBülten modülü çalışma şekli konfigürasyonu ve kullanımı anlatılmaktadır.

eIren portalınız üzeriden sınırsız sayıda elektronik posta  (e-mail) dağıtım listesi yönetebilir ve bu listelere istediğiniz sıklıkta eBülten dağıtımı yapabilirsiniz.

Portal sayfalarınızdan ziyaretçilerin kendi elektronik posta bilgilerini girerek dağıtım listelerinize üye olmasını ve istedikleri taktirde bu üyelikten ayrılmasını sağlayan arayüzler tanımlayabilirsiniz.

Tüm bu işlevler bir dütün olarak bülten modülü üzerinden yönetilir.

eBülten Dağıtım Yaşamdöngüsü

Tipik bir bülten dağıtımı yaşamdöngüsü aşağıdaki adımları içerir:

 1. Bülten yönetimi arayüzünden yeni bülten tanımlanması: Bülten adı girilerek Ekle tuşuna tıklanır.
 2. Bülten dağıtım listesinin oluşturulması: Dağıtım listesi elinizde mevcut elektronik posta listesini toplu olarak sisteme yükleyerek ilk kurulum aşamasında oluşturulur. Ardından gerektikçe yeni adres listelerini yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda web sayfalarınızdan ve/veya sosyel medya hesaplarınızdan web portalınızda tanımlayacağınız bülten abonelik formunun olduğu sayfalar üzerinden ziyaretçilerinizin kendi bilgilerini girerek kayıt olması ile zenginleşir.
 3. Test dağıtım listesinin oluşturulması: Test amaçlı dağıtım listesi size ait az sayıdaki elektronik posta adresinden oluşur.
 4. Dağıtımı yapılacak e-posta içeriğinin hazırlanması: Dağıtımı yapılacak elektronikposta içeriği doğrudan Öykü giriş arayüzü üzerinden yapılır.  Özel bir şablon tanımlamak gerekmez.
 5. Test amaçlı dağıtım yapılması: Herhangi bir bülten dağıtımının yapılabilmesi için öncesinde en az bir kez test listesine dağıtım yapılması zorunludur.
 6. Test dağıtım le.postalarının içerik kontrolu yapılması: Test dağıtımı yapıldıktan sonra kontrolünüzdekş adreslere gelen bültenin kontrol edilip hedef kitle tarafından nasıl gözükeceği incelenmelidir. Bu sayede şirket imajınızın bozulmasının önüne geçmiş olursunuz.
 7. Bülten dağıtımının yapılması: Abonelere dağıtım listesi ile içeriğin ilişkilendirilerek elektronik posta sunucusu üzerinden dağıtımın başlatılması sağlanır.
 8. Dağıtım sorunu olan adreslerin denetlenerek gerekiyorsa dağıtım listesinin güncellenmesi

 

eIrene eBülten Yönetimi modülü aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • Yapılandırma Ayarları
 • Dağıtım Listesi Yönetimi
 • Görsel tasarım
 • Kategoriler
 • Dağıtım listesi yönetimi
 • Bülten içeriği hazırlama

Bu yazı dizisinde yukarıda sıralanan her bir bileşen ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
Yorum Ekle (giriş yapın)